czwartek, 25 października 2018

Depilacja laserowa i moje efekty po serii 9 zabiegów.

Cześć. Niedawno z sukcesem zakończyłam serię 9 zabiegów depilacji laserowej, którą wykonywałam w salonie Depilacja.pl w Bydgoszczy na ul. Dworcowej 13 lok. U11. Z tego powodu przychodzę do Was z wpisem, w którym to opowiem o efektach jakie udało mi się uzyskać po roku od rozpoczęcia depilacji, a także czy w ogóle warto wybrać się na taki zabieg. Dlatego zachęcam do przeczytania wpisu szczególnie te osoby, które jeszcze nie do końca są do tego przekonane. Mam nadzieję, że moje odczucia ułatwią komuś podjęcie odpowiedniej decyzji.

Osoby, które mnie czytają być może jeszcze pamiętają mój wpis sprzed około roku, w którym to opisałam swoje odczucia po pierwszym zabiegu. Miałam wtedy wiele wątpliwości, bałam się poparzeń, a co za tym idzie - bólu. O depilacji laserowej przed pierwszym zabiegiem wiedziałam tylko tyle co zdążyłam przeczytać w internecie na szybko. Tak naprawdę więcej konkretnych i rzetelnych informacji uzyskałam dopiero po pierwszej wizycie w salonie, na której wypytałam kosmetyczkę o wiele interesujących mnie rzeczy. Zacznę może od tego, że zabiegowi depilacji laserowej nie powinny poddawać się szczególnie osoby o jasnych włosach, panie w ciąży i karmiące piersią, a także nie należy kilka dni przed i w dzień zabiegu brać silnych środków przeciwbólowych typu Ketonal Duo. Z racji tego, że mam problemy z kręgosłupem i wzięłam właśnie taką tabletkę raz przyszło mi niepotrzebnie pojechać do Bydgoszczy i od razu z niej wrócić. Jak się później dowiedziałam okazało się, że niektóre tabletki przeciwbólowe w połączeniu z depilacją laserową mogą wywołać u nas silne poparzenia skóry. 

Wymieniłam oczywiście tylko kilka przykładów, które nie zaliczają nas do wykonania zabiegu. Na każdej wizycie na samym początku kosmetyczka przeprowadza z nami szczegółowy wywiad. Oczywiście należy odpowiadać zgodnie z prawdą, ponieważ w przeciwnym wypadku sami możemy sobie tylko zaszkodzić. Depilacja laserowa ma jedyny minus i są to wyrzeczenia. Jeżeli wiemy, że chcemy się jej bardzo poddać musimy przede wszystkim pamiętać, że latem od razu po zabiegu nie możemy wyjść ze skórą, która była dosłownie chwilę wcześniej depilowana laserowo na pełne słońce. Ja z racji tego, że miałam robione łydki, a jak to w lato bywa nogi mamy przeważnie odkryte. Dlatego też po wykonanym zabiegu byłam zmuszona od razu biec do samochodu i nie było wtedy mowy o jakimś spacerze czy zakupach. Tym bardziej panie, które są zwolenniczkami solarium, a marzą o gładkiej skórze muszą się zdecydować co wybrać. Niestety jak to się mówi nie można mieć i zjeść ciastka. 

Generalnie dużym plusem jest to, że kilka dni przed konsultantka wysyła do nas maila przypominającego o zbliżającej się wizycie, którą musimy potwierdzić. Jeżeli coś nam wypadnie nie ma problemu z przełożeniem jej na inny dogodny dla nas termin. Każdy kolejny zabieg jest wykonywany w odstępach średnio co 5-6 tygodni. Oczywiście już po jednym zabiegu możemy zauważyć znaczną różnicę we wzroście włosków. Rosną one znacznie wolniej niż przed. Natomiast seria 9 zabiegów pozwoli nam na perfekcyjnie gładkie nogi, bez potrzeby ich golenia co 2-3 dni w lato. Można uniknąć dzięki temu również skaleczeń - Ja niestety jestem pechowa i prawie zawsze po goleniu nogi miałam pozacinane jakbym kogoś po drodze zabiła. Obecnie jestem bardzo zadowolona z efektów, ponieważ dla osoby, która te włoski miała dość gęste i ciemne na nogach jest to spora różnica. Łydki w tej chwili są idealnie gładkie, a problem z wrastającymi włoskami zniknął. Dowiedziałam się również, żeby podtrzymać uzyskany efekt należy później raz w roku zrobić zabieg przypominający. 

Koszt jest niewielki zważając na to, że w ciągu roku kupujemy maszynki i kremy do depilacji. Do tego tracimy więcej czasu, żeby dogolić każde miejsce dokładnie. Do Świąt niedaleko i zawsze też można zasugerować bliskim, żeby zamiast kupowania nam kilku mniej użytecznych prezentów zrzucili się po prostu na taki zabieg dla nas. Ja sama jeszcze zastanawiam się nad zrobieniem sobie dodatkowo pach i raczej się na nie zdecyduję. Salony Depilacja.pl znajdują się w całej Polsce więc nie ma problemu, żeby umówić się w najbliższej dla nas miejscowości. Panie w salonie są przemiłe i bardzo rzetelne. Jeżeli nie jesteśmy odporne na ból możemy również poprosić o przyłożenie lodu do miejsca, które będzie depilowane wtedy prawie nic nie czuć. Zauważyłam też, że depilacja laserowa stała się również popularna wśród panów. Raz miałam sytuację, w której to musiałam chwilę poczekać i po chwili z gabinetu wyszedł młody mężczyzna. Także jak widać wszystko jest dla ludzi. :-)

Obecnie na stronie Depilacja.pl można odebrać 50 zł zniżki na pierwszy zabieg. Dlatego tym bardziej warto sprawdzić, czy jest to coś dla nas. :-)

Dla przypomnienia możecie przeczytać również mój wpis sprzed roku po pierwszej wizycie, który znajdziecie klikając tutaj.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Jak już tu wszedłeś to zostaw po sobie mały ślad.
Będzie mi miło. :-)