środa, 25 października 2017

Tradycyjna golarka vs laserowe usuwanie owłosienia?

Jakiś czas temu odwiedziłam gabinet depilacji laserowej Depilacja.pl w Bydgoszczy, w którym to poddałam się trwałemu usunięciu niechcianego owłosienia z łydek. Powiem szczerze, że dość długo zwlekałam z podjęciem tej decyzji. Miałam wiele obaw, a mianowicie bałam się zaczerwienienia skóry, poparzenia, a najbardziej bólu. Dlatego jeżeli podobnie jak ja zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na depilację laserową to zapraszam do przeczytania wpisu, który mam nadzieję rozwieje Twoje wszystkie wątpliwości.

Depilacja laserowa jeszcze kilka lat wstecz nie była tak popularna jak teraz. Zresztą same zabiegi nie były w tak przystępnych cenach, a co za tym idzie - nie każdy mógł sobie na takie luksusy pozwolić. Obecnie jest to tak popularne jak pójście do kosmetyczki na przedłużanie paznokci. Ja osobiście dość długo zastanawiałam się nad tym, żeby się w końcu na niego zdecydować. Szczególnie od tego pomysłu odwodziła mnie rodzina argumentując, że jest to niebezpieczne dla zdrowia, niezdrowe i jeszcze wiele innych gorszych rzeczy. Jednak zamiast słuchać się rodziny wzięłam sprawy w swoje ręce i przede wszystkim zaczęłam dużo czytać. Jak taki zabieg wygląda, ile trwa na daną partię ciała, jak wygląda pielęgnacja skóry po i jakie są przeciwwskazania do jego wykonania. Jeżeli nie mogłam znaleźć interesującej mnie informacji to pytałam o każdą drobnostkę tuż przed zabiegiem w gabinecie Depilacja.pl. Pani Patrycja cierpliwie odpowiedziała na każde moje pytanie. Generalnie jeszcze przed umówioną wizytą dostałam ważne wskazówki na maila, czego nie powinniśmy robić kilka dni przez zabiegiem. 

Przede wszystkim tydzień przed powinno się odstawić środki silnie nawilżające. Nie wolno także depilować skóry woskiem, ponieważ ją podrażnimy. Zamiast tego powinniśmy użyć zwykłej golarki. Warto również zwrócić uwagę na to, czy partia ciała, którą chcemy wydepilować nie jest nadmiernie przesuszona. Jeżeli jest to może się zdarzyć, że zabieg może być dla nas nieco boleśniejszy. Oczywiście należy się spodziewać, że nie każdy może się poddać zabiegowi depilacji laserowej. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest przede wszystkim ciąża, karmienie piersią, a także choroba nowotworowa. Tuż przed zabiegiem została przeprowadzona ze mną ankieta i jak wiadomo należy zawsze odpowiadać z prawdą, ponieważ gabinet nie ponosi później odpowiedzialności za ewentualne komplikacje po zabiegu. Po załatwieniu wszystkich spraw papierkowych usadowiłam się wygodnie w fotelu po czym Pani Patrycja od razu przeszła do rzeczy. Pierwszą czynnością jaką wykonała było podzielenie skóry na łydkach białą kredką na kilka partii, żeby niczego nie pominąć. Następnie laserem diodowym LightSheer Duet hest zaczęła zasysać skórę na nogach. 

W czasie tego zasysania można było poczuć delikatne ukłucie. Generalnie cały zabieg jest do wytrzymania i na same łydki trwa zaledwie 30 minut. Dlatego polecam go szczególnie osobom równie niecierpliwym jak ja. Po zabiegu dostałam również wskazówki jak należy postępować po samym zabiegu. Generalnie, żeby na stałe pozbyć się owłosienia z depilowanego laserowo miejsca wystarczy około 6-8 zabiegów, które są wykonywane w odstępach co 6 tygodni. W sumie byłam trochę w szoku, ponieważ myślałam, że zabieg depilacji będzie wykonywany średnio raz w tygodniu. Od mojego pierwszego zabiegu minęły już ponad 2 tygodnie i już zauważyłam pierwsze zmiany, o których zostałam poinformowana podczas mojej pierwszej wizyty w gabinecie. Przede wszystkim zauważyłam to, że włoski na nogach odrastają znacznie wolniej, a także zaczęły pojedynczo wypadać. Oczywiście jestem dopiero po pierwszym zabiegu, ale jak na razie jestem zadowolona. Zaczerwienienie po zabiegu było minimalne, ale i tak najbardziej ciekawi mnie efekt końcowy po serii zabiegów. :-)

Wraz z Depilacja.pl mamy dla Was ekstra niespodziankę, a mianowicie przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są aż 3 nagrody. Zadanie polega na wymyśleniu ciekawego i kreatywnego hasła dotyczącego depilacji laserowej. Najciekawsza odpowiedź, czyli miejsce pierwsze otrzyma od nas voucher na darmowy zabieg. Natomiast miejsce 2 i 3 otrzyma zniżkę 100 zł na zabieg. Dana osoba może dodać komentarz tylko jeden raz. Komentarze możecie dodawać pod tym wpisem lub na Facebooku na moim fp pod nazwą Monaries pod przypiętym na górze strony zdjęciem z zabiegu. Zachęcam również do polubienia strony Depilacja.pl i Monaries na Facebooku. Konkurs trwa do 20 listopada 2017 roku do godziny 22:00. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jak już tu wszedłeś to zostaw po sobie mały ślad.
Będzie mi miło. :-)